Informace

Prohlédnuté produkty

Nejoblíbenější produkty

Certifikát ještěrka Zobrazit větší

Certifikát ještěrka

Nový produkt

Certifikát milovníka přírody a zvířat v hodnotě 200 Kč. 

Více informací

19 ks

200,00 Kč

Více informací

Dnešní příroda je velmi křehká a ohrožená. Čím dál více vědců se začíná přiklánět k názoru, že stojíme na samotné hraně vymírání (více ZDE nebo ZDE). Ničení přírody a s tím související změny klimatu také stojí za nemalou částí migrační vlny z Afriky do Evropy (více např. ZDE).

Znečištění životního prostředí - od špinavého vzduchu po kontaminovanou vodu - každoročně zabijí více lidí než všechny války a násilí na světě. Víc než kouření, hlad nebo přírodní katastrofy, víc než AIDS, tuberkulóza a malárie dohromady (více ZDE).

To musíme napravit! Jde především o naše životy, zdraví, rodiny a děti.


Výběrem tohoto certifikátu přispíváte na praktickou ochranu přírody - konkrétně na ochranu plazů a sluncem zalitých strání nebo stepí na kterých žijí včetně údržby nestátní rezervace Ještěrčí ráj.  Výběr několika nejlepších fotek jako ukázka toho co jsme už zvládli zrealizovat v posledních letech najdete ZDE

Děkujeme že koupí tohoto certifikátu přispíváte k ochraně plazů a stepních lokalit mírného pásu - celosvětově daleko více ohroženého prostředí něž jsou např. tropické deštné pralesy Amazonie - více zejména poslední kapitola tohoto článku ZDE.  

O nemálo důležitější je také náš každodenní přístup k přírodě, planetě a životnímu prostředí. Nejdůležitější zásady jak žít šetrně ke zvířatům i přírodě najdete v našem Ekologickém desateru