pidi tesarik
pidi-drzka

Pidiobydlí pro všechna hovádka boží

350 

Popis produktu

Nejmenší z hmyzích domečků. Velikostí vhodné i pro balkony panelových domů a činžáků. Pidiobydlí bude obsazeno, pokud se v blízkosti vyskytují alespoň nějaké listnaté keře, stromy nebo kousek kvetoucí louky.

========================================================

Naše výrobky jsou výhradně České, z tuzemských materiálů. Jedná se o ruční práci. Jejich zakoupením výrazně přispíváte na provoz Záchranné stanice pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři a na údržbu přírodovědně cenných lokalit České republiky a Slovenska .

Další výhody

Zboží je vyrobeno ze smrkového masivu, má tak nejen o dost větší bezpečnost než některé zdánlivě podobné a někdy i levnější výrobky z překližky (ta se během sezóny rozlepí a vytváří z hnízdní budky spíše hnízdní past) anebo dřevotřísky (ta navíc obsahuje jedovaté chemikálie a její výroba zatěžuje životní prostředí), ale je i z těchto důvodů o dost bezpečnější pro usazované živočichy. Z důvodu ochrany životního prostředí nepoužíváme ani voděvzdornou překližku s výjimkou odpadních odřezků, které by jinak stejně putovaly jen na skládku a takto mohou ještě pár let sloužit. Dřevěné výrobky jsou z vnější strany hoblované, čímž se zvyšuje životnost (větší odolnost vůči povětrnostním vlivům) i odolnost budek proti útokům predátorů. Pokud je výrobek opatřen nátěrem, jedná se o ekologicky šetrné, vodou ředitelné barvy.

Pár slov na závěr

Ačkoli veškeré výrobky na našem webu mají pozitivní vliv na přírodu, je třeba je chápat jen jako (byť velmi milý a atraktivní) doplněk obecné ochrany přírody. Lepší, než vyvěsit ptačí budku, je nechat na své zahradě či ve svém lese dostatek starých, přestárlých či dokonce umírajících až zcela mrtvých stromů, které jsou z mnoha důvodů pro zvířecí obyvatele vhodnější než budky. Vhodnější než instalace hmyzího hotelu je vytvoření či údržba osluněné plochy, kde nebudeme používat žádné jedy či umělá hnojiva, a kde díky cílené péči vznikne (ideálně když už vzniklá je a stačí ji jen udržet) krásná květnatá louka (sečená mozaikovitě max. dvakrát ročně) s odkopaným břehem a zídkou z na sucho skládaných kamenů a několika osluněnými keři či stromy (původní druhy dřevin včetně domácích ovocných) i zmiňovaným dostatkem mrtvého dřeva. Lepší než instalace krmítek je vhodná péče o přírodu ve vašem okolí tak, abychom vytvořili dostatek potravy pro zvířecí obyvatele nejen přes zimu, ale celoročně. Přečtěte si článek Hlavní formy pomoci naší přírodě.

Na druhou stranu však nemusíte být smutní, pokud zatím nemáte možnost a podmínky o takto ucelenější způsob pomoci přírodě. Svým nákupem na PomáhámPřírodě.cz nám totiž pomáháte tyto kompletnější způsoby zajistit v praxi přesně tam, kde to je z hlediska přírody nejvíce potřeba. Tím se tak vlastně přímo podílíte na nejefektivnějších způsobech péče o přírodu. A pokud to s pomocí přírodě myslíte opravdu vážně, tak se můžete aktivně přímo zapojit do naší práce např. jako dobrovolník (stačí nás kontaktovat), nebo podpořit naši práci sponzorským darem či zasláním DMS – každá koruna má smysl…

Děkujeme, že s námi pomáháte přírodě!

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Pidiobydlí pro všechna hovádka boží”