hotel cely kaštan s lep.
detail úlku

Hmyzí hotel s nátěrem v barvě kaštan se stříškou chráněnou lepenkou

2 126 

Kategorie:

Popis produktu

Hotel obsahuje nařezaná stébla rákosu a miříkovitých rostlin, řezané a předvrtané bezové větvičky, vrtanou cihlu, navrtané dřeva a špalky, odnímatelné úlky se senem pro zimování slunéček a motýlů, plát kůry jako úkryt pro ploštice….

Umisťuje se nejčastěji na stěnu budovy, ale i na kmen stromu nebo kůl. Na zahrady, meze, stráně, slunná stanoviště v závětří orientovaná nejlépe na jihovýchod či jihozápad, 0 až 2 m nad zemí. Míra obsazení hmyzem záleží na zachovalosti prostředí v okolí (někdy je třeba přeinstalovat na vhodnější místo), ale výsledek nezřídka předčí očekávání – opravdu to funguje!

Rozměry: š=30,5 cm, v=40,5 cm, h=18 cm

Hmotnost cca 10 kg

Závěsnou lištu a spojovací vruty je nutné objednat zvlášť – v kategorii Doplňky pro instalaci v terénu! Velikost lišty a počet vrutů se bude odvíjet od typu budky.

========================================================

Naše výrobky jsou výhradně České, z tuzemských materiálů. Jedná se o ruční práci. Jejich zakoupením výrazně přispíváte na provoz Záchranné stanice pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři a na údržbu přírodovědně cenných lokalit České republiky a Slovenska .

Ačkoli veškeré výrobky na našem webu mají pozitivní vliv na přírodu, je třeba je chápat jen jako (byť velmi milý a atraktivní) doplněk obecné ochrany přírody. Lepší, než vyvěsit ptačí budku, je nechat na své zahradě či ve svém lese dostatek starých, přestárlých či dokonce umírajících až zcela mrtvých stromů, které jsou z mnoha důvodů pro zvířecí obyvatele vhodnější než budky. Vhodnější než instalace hmyzího hotelu je vytvoření či údržba osluněné plochy, kde nebudeme používat žádné jedy či umělá hnojiva, a kde díky cílené péči vznikne (ideálně když už vzniklá je a stačí ji jen udržet) krásná květnatá louka (sečená mozaikovitě max. dvakrát ročně) s odkopaným břehem a zídkou z na sucho skládaných kamenů a několika osluněnými keři či stromy (původní druhy dřevin včetně domácích ovocných) i zmiňovaným dostatkem mrtvého dřeva. Lepší než instalace krmítek je vhodná péče o přírodu ve vašem okolí tak, abychom vytvořili dostatek potravy pro zvířecí obyvatele nejen přes zimu, ale celoročně. Přečtěte si článek Hlavní formy pomoci naší přírodě.

Na druhou stranu však nemusíte být smutní, pokud zatím nemáte možnost a podmínky o takto ucelenější způsob pomoci přírodě. Svým nákupem na PomáhámPřírodě.cz nám totiž pomáháte tyto kompletnější způsoby zajistit v praxi přesně tam, kde to je z hlediska přírody nejvíce potřeba. Tím se tak vlastně přímo podílíte na nejefektivnějších způsobech péče o přírodu. A pokud to s pomocí přírodě myslíte opravdu vážně, tak se můžete aktivně přímo zapojit do naší práce např. jako dobrovolník (stačí nás kontaktovat), nebo podpořit naši práci sponzorským darem či zasláním DMS – každá koruna má smysl…

Děkujeme, že s námi pomáháte přírodě!

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Hmyzí hotel s nátěrem v barvě kaštan se stříškou chráněnou lepenkou”